Ana Sayfa
  Teknik Hesaplar
  Referanslar
  İletişim
  Ürünlerimiz
  Konveyör Bantlar
A Tipi Aşınmaya Dayanıklı
T Tipi Isıya Dayanıklı
F Tipi Aleve Dayanıklı
O Tipi Yağa Dayanıklı
  Lastik Levhalar
Kauçuk Esasli Lastik Levha
Bezli Lastik Levha
Bezsiz Lastik Levha
Beyaz Lastik Levha
Siyah Puanlı Levha
Kırmızı Lastik Levha
Puanlı ve Baklavalı Lastik Levha
Dielektrik(Izolasyon Halısı)
Neopren Lastik Levha
Saf Has Lastik Levha
EPDM Lastik Levha
Nitril Lastik Levha
 

 

 
VUKANİZE YAPIŞTIRICI

Ekin her iki kısmının aynı anda kurumasını sağlamak için, son tabakanın iki montör tarafından iki kısma aynı anda sürülmesi tavsiye edilir. Lastik yüzeyler yapıştırıcı sıvanmış tekstil satıhdan daha çabuk kurur bu nedenle son son tekstil tabakası kurumadan önce bu kısımlara hafif bir tabaka sürmek gerekir. Ekin iki kısmının birleştirilmesinde tüm katların uç uca gelmesine dikkat edilmelidir.

Birleştirme çok dikkatli yapılmalıdır. Çünkü sıcak vulkanizasyonun aksine, sonradan bir ayarlama yapmak mümkün değildir zira, yapıştırma için çok önemli olan yapıştırma zarı zedelenmiş olur. Herhangi bir nedenle birleştirme düzgün olmaz ve kaldırmak gerekirse, yeniden ince bir tabaka karışım sürülerek kuruması beklenmelidir.

Kesit resimde görüldüğü gibi alt ve üst düzeyde lastik çıkıntılar oluşturacaktır.
   Yapışmış kısımlar bir merdana ile iyice merdanelenmelidir merdaneleme yönü ortadan kenara doğru olmalıdır. (Havanın kenardan çıkması için)
   Sonra ek birleşim yerine daha kuvvetlice birleştirme yeri boyunca merdanelenir.
   Daha sonra keskin bir bıçakla lastik fazlası dikkatlice kesilerek alınır. Eger boslukların olduğu gözlenirse, lastik tozu ile soğuk yapıştırıcının karıştırılması sonucu elde edilen macun uygulanarak doldururulur. Bant işletmeye alınana kadar ek yeri üzerine sabit bir ağırlık konulursa daha iyi bir sonuç alınır yapıştırma kuvveti zamanla artar en erken iki saatte bandı devreye almak gerekir bantı tam kapasite çalıştırmak için 4-6 saat beklemek gerekir.

SOĞUK VULKANİZE YAPIŞTIRICI KULLANMA TALİMATI

    Soğuk vulanizasyon, ısıtıcı vulkanizasyon apartlarına ihtiyaç duyulmaksızın bantların eklenmesini sağlar. Yapıştırıcı ve sertleştirici olmak üzere iki bileşenden oluşur yapıştırıcının kullanma süresi sertleştirici karıştırıldıktan sonra sınırlı olduğundan karışımın kullanılacağı zaman hazırlanmalıdır. Karışımı en çok iki saat içiresinde kullanmak gerekir. Soğuk yapıştırıcılar kuru ve serin yerlerde depolanmalıdır. Tavsiye edilen depolama süresi maksimum altı aydır. Depolamada kapağın alta gelmesi, hava girişini engelleyeceğinden tavsiye edilir.

   Soğuk vulkanize yapıştırıcı, bant eklemelerinin yanı sıra tamburların lastik kaplamasında, tankların, bunkerlerin iç yüzeylerini lastikle kaplanmasın, lastik yer döşemelerinin yapıştırılmasında da (tahta, beton, metal yüzeyler) büyük kolaylıklar sağlar.

 
 
 

Copyright © 2009
WEB MASTER Tüm hakları saklıdır.
ismet.irvem@hotmail.com

 

 

Ana Sayfa | Refaranslar | İletişim